Otel İşletmelerinde Yeni Nesil Misafir İletişim

Otel İşletmelerinde Yeni Nesil Misafir İletişim

Konaklama işletmeciliğinde misafir ile iyi bir ilişki kurulması ve düzenli bir şekilde iletişim gerçekleştirilerek, her an hizmetin sürdürülmesi gerekir. Bu bağlamda misafir iletişim kademesi, otelcilikte ayrı bir bölüm olarak ele alınır ve birçok farklı aşaması da bulunmaktadır. Bu aşamalarda sırası ile

- Misafirin otele gelmesinden önce
- Misafirin otele gelişi sırasında yani transfer sürecinde
- Misafirin otele girişi sırasında
- Misafirin otelde konaklaması sırasında
- Misafirin otelden ayrılışı sırasında
- Son olarak misafirin otelden ayrılması sonrasında onunla iyi bir iletişim kurulması gerekir.

Günümüzde yeni nesil iletişim sistemlerine bakıldığında konaklama işletmeciliği sektöründe misafir iletişim için daha yenilikçi ve teknolojik sistemler ile dışarıdan hizmet almak da mümkün hale gelmiştir.

Sunulan yeni ve çağdaş sistemler sayesinde bahsedilen her aşamada misafir ile kurulacak iletişimde elektronik sistemler kullanılması ile birlikte hazır şablonlar, teklifler ve pazarlama araçları kullanmak mümkün hale gelmiştir. Zira müşterinin iletişim sistemine kendine ait bir mail adresi ile özel veya tüzel olarak kaydolması, bu iletişim sistemine dahil olmasını ve ardından müşteri ile sürekli bir ilişki içerisinde bulunma olasılığını ortaya çıkarmaktadır.

Müşteri İletişimi İçin Modern E-Posta Şablonları

Yeni sunulan iletişim sistemleri içerisinde özellikle var olan e-posta şablonları birçok farklı kademede misafirlerinize nitelikli bir iletişim imkanı sunmanızı amaçlamaktadır. Bu çerçevede rezervasyon teklifi sunulması, onay alınması, otele giriş yapılmadan önce, konaklama sürecinde ve konaklama sonrasında olmak üzere müşteri ilişkilerini güçlendirecek mail şablonları kullanılabilir.

Çok pratik bir kullanım imkanı sunan ve modern bir ara yüze sahip olan bu yazılımlar ile müşterinize çok daha kolay bir şekilde odaklanabilirsiniz. Bir server sahibi olmak yerine bulut teknolojisi üzerinden alabildiğiniz bu hizmet, SSL teknolojisi sayesinde yüksek güvenlik oluştururken e-posta şablonları için kendi üslubunuzu da oluşturabilirsiniz.

Türkiye'de bu modern sistemin kullanılması için her aşamasında en nitelikli e-posta şablonları ile hizmet veren işletmelerden birine Corpohotel işletmesi oluşturmaktadır. İşletme, web tabanlı olarak sağlamış olduğu bulut teknolojisine dayalı bu sistem ile birlikte tüm müşteri iletişimini çok daha kolay bir hale getirmenizi sağlamaktadır. İstediğiniz her aşamada onlara hazır şablonlar ile kendi üslubunuzu oluşturarak mailler gönderip, istediğiniz anda da teknik destek almanızı sağlamaktadır.